Dobra restauracja włoska w Krakowie

Świetna kuchnia włoska
Pragniesz dobrze zjeść? Spośród wielu alternatyw, które oferuje europejska sztuka kulinarna należy zwrócić uwagę na kuchnię włoską. Z jakiego powodu? Przede wszystkim dlatego, że włoska kuchnia to różnorodność smaków, kolorów i spora porcja składników odżywczych.

Charakterystyczne włoskie smaki

Naszym rodakom włoska restauracja, łączy się prawie zawsze z makaronem i pizzą i czasem z winem. Podczas gdy włoska kuchnia to też takie pyszności jak słodkie desery czy świeże warzywa.

Klasyczne dania włoskie

Makarony są podstawą włoskiej kuchni. Włosi przyrządzają pasty w kilkudziesięciu rodzajach. W zasadzie trudno wymyśleć produkty których nie można dodać do tej potrawy. Kraków bianca Owoce morza, dodatki mięsne i rożnorodne przyprawy, powodują, że makarony nie mogą się przejeść.

Następnym typowym daniem jest pizza. Wbrew pozorom nie została ona wymyślona we Włoszech lecz ze starożytnej Grecji. Znana jest jednakże jako włoskie danie. Dobrze przyrządzona pizza włoska powinna mieć niezbyt grube ciasto oraz mała ilość składników. Najprostsza wersja pizzy to pizza z sosem pomidorowym i mozarellą. Krucha pizza to uciecha dla podniebienia, ale również ogromna ilość kalorii. Nie jest to zatem potrawa dla tych, którzy chca być szczupli.

Włoskie jedzenie to znacznie więcej niż jedynie pizza i makaron. To również lasagne, tortellini, piada oraz szeroki wybór deserów – takich jak tiramisu czy zabaglione. Odwiedzając restaurację włoską nie warto zapominać o winie czy o dojrzałych serach- gorgonzoli, mascarpone i grana padano.
Zobacz film

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *